Teisipäev, 26 Jaanuar 2016 16:49

SINGAPUR - INDONEESIA: JAVA + BALI

Kirjutas
SINGAPUR - INDONEESIA: JAVA + BALI Urmas Kirsipuu
keskmise raskusastmega reis koos Jogyakarta ja Bromo vulkaanilise maastikuga, mis sisaldab 2 pikemat sõidupäeva ja 3 varast ärkamist.
Juba on saadaval naiskoht.
 

1. päev   15.10   Lend Tallinn – Istanbul - Singapur
Piletite registreerimine 2 tundi enne väljalendu, 16:30. Lubatud pagas - 30 kg reisija kohta + 7 kg käsipagasit. Tallinna lennuväljal läbitakse turvakontroll ja passikontroll.
TK 1422 Tallinn - Istanbul  18:30  21:50
TK 054 Istanbul - Singapur 01:50 17:55  järgmisel päeval

2. päev   16.10    Saabumine Singapuri 
Transfeer hotelli ja puhkus peale pikka lendu.
Majutus 2 ööd hotellis Peninsula Excelsior Hotel 4* (superior room)  www.peninsulaexcelsior.com.sg

3. päev   17.10    Singapuri linnaekskursioon    H
Poolepäevane linnaekskursioonekskursioon (10-14), mille käigus külastatakse Singapuri peamiseid vaatamisväärsuseid: Hiinalinn, Merlioni park, Botaanikaaia orhideeaed ja Marina Bay Sands hotelli Sky Park Observation deck - kõrghoone katuseterrass, millelt avaneb vaade kogu linnale. Ekskursioon sisaldab sissepääsusid Sky Parki ja orhideeaeda.
Peale ekskursiooni vaba aeg omal käel ostlemiseks - jalutamiseks.
Õhtul soovijatega ühine jalutuskäik Marina Bay juurde, kus on mitu uhket valgusetendust (tasuta sissepääs/vaatamine).

4. päev    18.10     YOGYAKARTA – PRAMBANANI tempel     H/Õ
Transfeer lennuväljale. Lend Singapurist Yogyakartasse: 
QZ8103 Singapur Yogyakarta  11:10 - 12:25 
Peale saabumist 30-minutiline bussisõit sõit Prambanani templitesse.  Prambanan on 9. sajandist pärit hinduistlik  templikompleks Shiva, Brahma & Vishnu pühamutega. Kõigi templite seintele on nikerdatud Ramayana lugu. Templites kulub kokku tund-poolteist, seejärel tunnine sõit  Yogyakarta hotelli. 
Õhtusöök, seejärel Ramayana tantsuetendus, mis kestab poolteist tundi.
Majutus  2ööd hotellis Jogjakarta Plaza 4* (Deluxe Room)  www.jogja.pphotels.com

5. päev    19.10    YOGYAKARTA – BOROBUDUR - CANDIREJO     H/L                                   
Hommikul Keratoni Palee- sultanite palee, kus elab ka praegune Yogyakarta sultan. Veepalee Taman Sari, mis oli kunagi sultani ja tema naispere meelelahutuskoht oma paleede ja basseinidega. Batiku töökoda-kauplus, kus saab näha, kuidas valmistatakse rahvuslike mustritega batikuid. Javal kaevandatakse hõbedat, seega on siin ka mitmeid hõbedatööstuseid – poode ning külastame neist ühte. 
Lõunasöök ja edasi sõit 42 km kaugusele Magelangi, külastamaks Borobuduri Templit.
9. sajandist pärit Borobudur on maailma suurim Buddhistlik monument ning seda peetakse selle kandi suurimaks vaatamisväärsuseks. Tipust avanevad kaunid vaated Menorehi mäestikule. 
Edasi külastatakse Candirejo külakest - ‘andongi’ehk traditsioonilise kohaliku hobuvankriga.
Tagasi Yogyakartasse. 
   
6. päev 
   20.10     YOGYAKARTA -  SURABAYA RONGISÕIT -  BROMO    H/L
Varajane hommikusöök ja kell 6:30 hotellist Yogyakarta raudteejaama. Kell 7 väljub rong  Surabayasse (Sancaka rong-Executive Class) - 4,5 tundi sõitu konditsioneeritud vagunis laia jalavahega mugavate istmetega vagunis. Rongisõit on võrreldes bussisõiduga kiirem; samuti võimaldab see kogeda kohalikku transporti ja näha kohalikku elu ja maastikke.
Surabayast bussiga  Bromosse. Tee peal lõuna kohalikus restoranis.
Bussisõidu pikkus kokku ca 4 tundi sõltuvalt liiklusest; kohalejõudmine Bromosse u. 16 paiku.
Majutus1 öö hotellis Bromo Cottage 2* (Standard Room) www.bromocottages.com
(Bromo Cottage on lihtne majutus, kuid sealkandis pole paremat  võtta. Tagasihoidliku majutuse kompensseerib asukoht ja vaated).

7. päev    21.10     BROMO MÄGI - BANYUWANGI     H/L
Varahommikul (04.00) sõit Penanjakani, mis on maailma üks eriskummalisemaid maastikke.
Siit 2300m kõrguselt kaldeera servalt paistavad ära mitmed tegevad ja kustunud vulkaanid -  Bromo, Batok ja Semeru. Sõit hotellist Penanjakani kestab tunni ja sõidetakse 4WD maastikuautodega. Penajakanis oodatakse ära päikesetõus, sest päikesetõusu ajal on vaade kõige ilusam; edasi sõidetakse maastikuautodega alla kaldeerasse (12km). Bromo mäe jalamile üle liivaluidete minnakse ponidega.  (Aastaringselt on päikesetõusu ajal mägedes külm ja sooja  vaid 2-5 kraadi). 
Peale hommikust vulkaanilise maastiku külastust sõidetakse tagasi hotelli ja süüakse hommikust. Seejärel pisut privaataega pesemiseks - riiete vahetamiseks ja algab pikk (8 tundi) sõit Ijeni suunas. Teel tehakse paar foto- wc- sirutuspeatust. 
Lõunasöök poolel teel kohalikus restoranis.
Majutus 2 ööd  hotellis Santika Banyuwangi 3* (superior room) www.santika.com/santika-banyuwangi

8. päev    22.10    IJENI KRAATER     H/L
Taas varahommikune tõusmine ning kl 5 tunnine sõit läbi külade, kohvi- ja vürtsiistanduste ning jupikese vihmametsa ülesmäge Paltudingi (1840m), millest algab 4 km pikkune jalgsimatk piki pinnasteed  Ijeni kraatri äärele (kõrgusele 2285m).  Kraatri järskude seinte vahel kraatri sees on 250m sügavusel suitsev väävlijärv. Kohalikud kaevandusetöölised tassivad järve äärest kaelkookudega bambuskorvides üles 90-kiloseid koormaid tahkunud väävliga. Järve kaldal voolavad oranžid väävliojad, suits ja väävlihais- pilt otsekui põrgu eesväravast.
(See käik ei sobi kõndimisraskustega reisijatele. Samas kiiret ei ole ja igaüks saab 4 km läbida sobivas tempos ning teha puhkepause. Ja kui kuidagi ei jõua, siis saab alati ümber pöörata ja tagasi alla minna. Eksimisvõimalust ei ole, sest üles-ja-alla on 1 tee ja algus-ja-lõpp samas kohas.).
Lõunaks (ca. 11-12) jõutakse tagasi hotelli. Lõunasöök kohalikus söögikohas, pealelõunal aeg nautida hotelli vaateid ja basseini.

9. päev    23.10     BANYUWANGI – BEDUGUL - UBUD    H/L
Kell 7 algab sõit Bali suunas. Pool tundi hotellist Ketapangi sadamasse ja 45 min praamisõitu Javalt Balile. Balil saabutakse  Gilimanuki – Bali Läänesadamasse. Sõit saare lõunaotsa Ubudisse Beduguli kaudu; maalilisel teel tehakse mõned pildistamispeatused.
Bedugul on kaunis mägiküla 850 m kõrgusel mägedes. Siin on ilus veejumalannale  Dewi Danule pühendatud tempel Ulun Danu. Lõunasöök. Seejärel jätkub sõit  Ubudisse.
Majutus 2 ööd hotellis Ananda Cottage 3* (Standard Room)  www.anandaubud.com

10. päev    24.10    UBUD – KINTAMANI - BESAKIH    H/L 
Kogupäevaekskursioon Bali Idaosas. Maalilised terrass-riisipõllud. Kintamani fotopeatus - siin on vaated Baturi mäele ja selle kraatrijärvele. Edasi mööda kraatri äärt Besakih Templissee, mida tuntakse Bali ematemplina ja mis asub püha  Agungi mäe nõlval; see on Bali kõige suurem ja kaunim templikompleks.  
Lõunasöök. Rendangi küla, kus külastatakse Kerta Gosat, 18.sajandist pärit kohtusaali. Tagasiteel Ubudisse käiakse läbi Ubudi turult.  Viimasena Puri Saren Agung,Ubudit 1917 aastani valitsenud kuningliku perekonna residents (väljaspoolt).

11. päev    25.10    UBUD – NUSA DUA     H
Hommikul külastatakse Ubudis Ahvimetsa ja –templit (u. 45 min....1 tund). Seejärel 45 min sõitu 17. sajandist pärit Taman Ayuni Templisse, kus on vallikraaviga ümbritsetud “saarekese” peal 3 terrassi palvekohtade ja paviljonidega.  
Viimasena Tanah Lot Tempel, mis on ilmselt Bali tuntuim tempel. Templeid on kokku 7- mõned kaljusaartel, teised vee ääres.  
Seejärel sõit rannahotelli, kuhu jõutakse kl. 14 ajal ja algab rannapuhkus.
Majutus 5 ööd hotellis Ayodya  Resort 5* (deluxe room) www.ayodyaresortbali.com

12 - 15.päev   26-27-28-29.10      RANNAPUHKUS hommikusöökidega     H

16. päev    30.10       DENPASAR -  JAKARTA - ISTANBUL       H/L
Transfeer Denpasari lennuväljale. Lend
QZ7511 Denpasar Jakarta 9:20 – 10:05
Jakarta linnaekskursioon. Esmalt jalutuskäik vanalinnas: Kanaturu silla nimeline hollandlaste ehitatud tõstesild, munakivisillutisega Fatahillah`I Väljak, ajalooliste hollandipäraste ehitistega ääristatud Kali Besar Barat`I tänav, varjunukuteatri muuseum Wayang Kulit ja Punase Poe nime kandev hollandi kuberneri kindral Van Imhoffi residents, mis on kõige uhkem säilinud punase kivifassaadiga hoone.
Lõunasöök Café Batavia`s.
KUI liiklus sujub, siis jääb aega sõita mööda Rahvusmonumendi ja presidendipalee juurest ning teha seal fotopeatus. Kui aga liiklus on aeglane, siis tuleb kiirustada lennuväljale ning monument ja palee jäävad nägemata.
Algab kojulend:
TK 057 Jakarta  Istanbul 20:35 – 05:05 (järgmisel päeval)

17. päev    31.10     Istanbul - Tallinn
TK 1421 Istanbul Tallinn  10:45 - 14:00

HIND SISALDAB:
- Turkish Airlinesi lennud Tallinn – Istanbul - Singapur ja Jakarta – Istanbul – Tallinn (pagas 30 kg)
- Air Asia lend Singapur – Yogyakarta ja Denpasar - Jakarta (pagas 20kg)
- Rongisõit konditsioneeritud vagunis Yogyakartast Surabayasse
- Transport konditsioneeritud turistibussiga; bussi parkimistasud ja teemaksud
- Maastikuauto- ja ponisõit Bromo mäe ekskursioonil
- Praamisõit Ketapangist (Javal) Gilimanuki (Balil)
- Ekskursiooniprogramm ja KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
- Majutus 1 koht 2-kohalisest toast ülaltoodud hotellides
- Hommikusöögid 14 hommikul
- Programmis toodud lõunasöögid (7)  ja 1 õhtusöök
- Kohalik inglise keelt kõnelev giid
- Eesti reisisaatja sihtkohas, kes tõlgib ekskursioonid eesti keelde

HINNALE LISANDUB:
- Indoneesia viisa piiril 35 USD (makstakse USD-des) (Indoneesia on viisavaba, kui sisenetakse teatud suuremate piiripunktide kaudu; Jogiakarta nende hulka ei kuulu).
- Joogid lõuna-ja õhtusöökide juurde
- Reisikindlustus
- Jootrahad (u. 20 - 25 €)

Reisiinfo

  • Riik: Indoneesia
  • Reisi alguspunkt: Tallinn
  • Reisi aeg: 15.10.2016 - 31.10.2016
  • Reisi kestus: 17 päeva
  • Hind ei sisalda:

    Indoneesia viisa piiril 35 USD (makstakse USD-des) (Indoneesia on viisavaba, kui sisenetakse teatud suuremate piiripunktide kaudu; Jogiakarta nende hulka ei kuulu).

  • Reisi müüja: Bergerreisid
  • Reisikorraldaja: Bergerreisid
Loetud 9018 korda
Kategoorias Reiside pakkumised

Jäta kommentaar