Kolmapäev, 27 Juuli 2016 21:44

HIINA: SIIDITEE

Kirjutas
HIINA: SIIDITEE Bergerreisid

Kes on Hiinas Pekingis-Shanghais käinud ja kogetu on meelt mööda olnud, siis tasub uuesti Hiinasse minna mõnda järgmist Hiina tahku vaatama.  

Maiks 2017 panime kokku mitmekülgse reisi mööda Hiina Siiditeed, mis pakub nii kultuurilisi kui looduselamusi. 
Kultuuri poole pealt terrakottasõdurid Xianis, Tiibeti kultuur ja tiibetlaste külad Xiahes, budistlikud vaatamisväärsused Lanzhous ja Zhangyes, islami-kultuur ja kõrbes maha jäetud iidsed linnad Turpanist Urumqini.  
Looduse poolelt rohumaad ja karstimäed, sügavad kuristikud ja võimsad jõed, Gobi kõrb ja leekivad värvilised liivaluited. 
Kohale pääseb mugavalt Finnairiga. Reisikava rahulik ja loogiline. 2 söögikorda päevas ja kõik sissepääsud hinnas. 
 

2870 € 1 reisija 2ses toas; tellimisel alates 1.08.2016

3s reisija lisavoodis- soodustust ei ole
Ühese toa lisamaks 420 €

1. päev   12.05     TALLINN – HELSINGI - XIAN
Piletite registreerimine 2 tundi enne väljalendu, 13:00. Lubatud pagas 1 kohver kuni 23 kg reisija kohta + 8 kg käsipagasit. Tallinna lennuväljal läbitakse turvakontroll, Helsingis passikontroll.
AY108 Tallinn - Helsingi    14:50 - 15:25 lennuaeg 35 min
AY059 Helsingi – Xian       17:45 - 06:40 järgmisel päeval;lennuaeg 7 tundi 55 min

2. päev   13.05     XIAN – linnaekskursioon     L
Xian´i linnaekskursioon, mille käigus külastatakse Metshane Pagoodi ja näeb vana linnamüüri. Suur Metshane Pagood pärineb 652 aastast ning siin säilitatakse sanskriti keelest tõlgitud suutraid. Erinevalt paljudest teistest kohtadest on 1370ndal aastal ehitatud Xiani linnamüürid säilinud algsel kujul ja ümbritsevad 14 km-se ristkülikuna vanalinna ning mitmed müüriosad on külastajatele avatud ning nende otsa saab ronida. 
Lõunasöök.
Majutus 2 ööd hotellis Tianyu Gloria Grand Hotel Xi’an 4*   http://xian-grand.gloriahotels.com 

3. päev    14.05     XIAN - terrakottasõdurid     H/L
Ekskursioon linnast 28 km kaugusel asuvate Terrakotta sõdurite juurde. Terrakota sõdurid avastati 1974. aastal ja tegemist on kollasest savist voolitud armeetäie elusuuruses sõdalastega, kes kaitsesid 2200 aastat tagasi Hiina ühendanud despootliku valitseja Qin Shi Huangdi hauda. Kokku on seal umbes 7000 relvastatud sõduri, vibuküti ja hobuse savikuju, mis olid algselt ka värvitud. Lõunasöök.
Keraamikatöökoja külastus tagasiteel linna.
Moslemikvartal ja Suur Mošee, mis on Hiina üks suurimaid-ilusamaid-paremini säilinud mosheesid ja pärineb aastast 742.

4. päev    15.05      XIAHE      H/L
Hommikusöök karbiga kaasa.
Transfeer lennuväljale. Lend: 
MU3541  Xian - Xiahe 07:40 - 09:00
Xiahe on tiibetlaste küla. Saabumisel Xiahe vaatamisväärsused: Tiibeti budismi Gelugpa ehk kollase sekti 18. sajandi algul ehitatud Labrangi klooster, mis on ka üks kuuest tähtsaimast selle religioosse sekti järgijate pühakohtadest, Gongtangi pagood ja Sangke rohumaad, kus avanevad kaunid vaated, mida kogesid omal ajal ka siiditeel rändavad kaupmehed. Tee äärde jäävad Tiibetlaste külad, künkad ja nende peal liikuvad loomakarjad.
Majutus 1 öö hotellis Labrang Civil Aviation Hotel 4*  www.labhotel.cn    

5. päev    16.05      XIAHE – LINXIA - BINGLINGI GROTID - LANZHOU     300km    H/L 
Sõit Xiahest hiina moslemite pühasse keskusesse Linxiasse, mida kutsutakse “väikeseks Mekaks”. Väike ekskursioon, seejärel sõit edasi Liujiaxia tammi juurde, kus istutakse paati ja sõidetakse Binglingi templi juurde. Siin on Kollase jõe kalda ääres rida looduslikke grotte-koopaid, millede seintesse on uuristatud Buddha kujud.
Lõunasöök, seejärel sõit Lanzhousse.
Majutus 1 öö hotellis Lanzhou Legend Hotel 4*   www.lanzhoulegendhotel.com  

6. päev     17.05      LANZHOU      H/L
Hommikul Gansu provintsi ajaloo- ja loodusloo muuseumi külastus, mille parim osa on keraamika väljapanek. Gansu muuseum laiub 180 000 ruutmeetri peal, milles on pea 100 000 väljapanekut. Seejärel Hiina esimene püsiv sild üle Kollase jõe ehk Raudsild ning Yuani dünastia ajast pärit Valge Pagoodi park 7-korruselise üleni valge pagoodiga. Kuigi see pagood pärineb algselt 13-14.sajandivahetuse ajast, on seda hiljem kahel korral ümber tehtud ja viimane versioon pärineb Qingi dünastia valitsemisajast 1715. aastal.
Lõunasöök.
Peale lõunat raudteejaama ning sõit kiirrongiga Zhangye`sse:
D2753   17:09 - 20:17, pehmed istekohad 2se klassi vagunis.
Majutus 2 ööd hotellis Ding He International Hotel 4*  http://dhgj.0936.co/  (ingliskeelne koduleht puudub)

7. päev    18.05      ZHANGYE      H/L
Hommikupoolikul Suure Buddha tempel, kus on hiiglaslik lamava Buddha kuju ning vanade suutrate hoidla. Mingide dünastia ajast (16 saj) pärit Maa-, Kella- ja Trummitornid.
Lõunasöök.
Pealelõunal Zhangye Danxia vikerkaarevärvilised mäed. Need on 24 miljoni aasta eest maakoore tektoonilise liikumise tulemusena tekkinud ning hiljem tuule ja vee poolt kõige eriskummalisemate kujudega kaljudeks-sammasteks-orgudeks lihvitud.
See on põnev vormide ja värvide mäng, mille vahele on tehtud rajad ja laudteed. Seda geoparki peetakse Hiinas üheks kaunimaks looduslikuks vaatamisväärsuseks.

8. päev    19.05      ZHANGYE - JIAYUGUAN      224 km     H/L
Sõit läbi maalilise maastiku Jiayuguani. 
Lõunasöök.
Jiayuguanis külastatakse Mingide dünastia ajastust 14 sajandist pärinevat Hiina müüri ning müüriga seotud kaitserajatisi. Siin on müüri läänepoolseim osa ja ühtlasi ka müüri lõpp.
Majutus 1 öö hotellis Holiday Plaza Hotel Jiayuguan 4* (oma koduleht puudub: www.hotel.info/en/holiday-plaza-hotel-jiayuguan/hotel-534284/ ) 

9. päev     20.05       JIAYUGUAN - GUAZHOU: Yulini koopad – DUNHUANG     376 km    H/L
Pikk bussisõit Dunhuangi. Tee peal peatutakse Guazhous ja külastatakse Yulini koopaid. Koopad on uuristatud Yulini jõe äärsete kõrgete kaljude sisse ning ühtekokku on neid 42. Aegade jooksul on neisse rajatud budistlikud pühamud, kus on ühtekokku 250 Buddha kuju ja 4200 m2 loodusvärvidega teostatud seinamaalinguid, mis kujutavad stseene alates igapäevaelust kuni buddhade-bodhisatvate-apsara taevaste tantsijateni välja.
Lõunasöök päeva jooksul.
Majutus 2 ööd hotellis Dunhuang Silk Road Yiyuan Hote 5*    www.dhslyydjd.com       

10. päev     21.05       DUNHUANG     180 km      H/L 
Dunhuang oli esimesel aastatuhandel oaas keset kõrbe- seda nii geograafiliselt kui kultuuriliselt. 
Esmalt väljasõit linnast 90 km kaugusel asuva Yumeni ehk Nefriitvärava kuru juurde, mis on Hiina ja Kesk-Aasia Siiditee ühenduskohaks. Siin on ka jupike 111 aastast e.m.a. pärinevast müürist. Tollane müür on ehitatud liivast ja rohust ega sarnene teps mitte Pekingi lähedal säilinud kõrgete kivimüüridega.
Yadani geoloogiapark eriskummaliste kaljumoodustistega keset tühermaad.
Lõunasöök. 
Pealelõunal Mingsha kõrbe suured liivaluited ja Poolkuu järv, mis on saanud nime oma kujust- pooluu kujuline järv kesk kõrgeid liivaluiteid. Siin on kõrvuti liiv ja vesi, mägi ja allikas.
Ilusad vaated ja värvidemäng.

11. päev    22.05       DUNHUANG - TURFAN     50 km+ rong     H/L
Mogao koopakloostrid. Need linnast 25 km kaugusel asuvad 4-14 sajandil kaljudesse rajatud koopad moodustavad 492 templit ning neis on tuhandeid seinamaalinguid. Mogao koopaklooster on Hiina suurim ning tuntuim. Koopatemplite vahel saab ringi käia ja mõnedesse pääseb ka sisse.
Lõunasöök. 
Peale lõunasööki sõit jaama ja edasi kiirrongiga Dunhuangist Turfanisse:
D2705    15:03 -18:35
Transfeer hotelli.
Majutus 2 ööd hotellis Tuha Petroleum Hotel 5* (oma koduleht puudub: www.hotelscombined.ee/Hotel/Tuha_Petroleum_Hotel.htm ) 

12. päev     23.05       TURFAN     H/L
Turfan on läbi aegade olnud viljakas oaas Siiditee ääres. Siinsed alad vallutas 9. sajandil Uiguuri kuningas ning sellest tulenevalt on enamik elanikkonnast islami-usulised uiguurid. Hiljem vallutasid Hiina valitsejad need alad tagasi, aga uiguurid tegid keisriga omad kokkulepped mille tulemusena jäi nende usuvabadus alles. Siin oli kõrvuti 2 linna- uiguuride ja han-hiinlaste linn.
Vaatamisväärsusteks on Hiina kõrgeim Emini minarett ja moshee, Karezi maa-alune niisutussüsteem. 
Lõunasöök. 
Pealelõunal 10 km kaugusel asuvad Jiaohe iidse linna varemed. Jiaohe linn ehitati 2000 aastat tagasi 2 sügava jõe vahel oleva kalju peale, mis moodustas loodusliku kindluse. Jõe järsud kaldad on 30-meetri kõrgused ning olid linnale müüride asemel. Linn jäeti maha 13. sajandil peale mongolite vallutust, kuid tänu kuivale kliimale on varemed hästi säilinud.

13. päev     24.05      TURFAN – URUMQI – XIAN      150 km+ lend      H/L
Bussisõit 150 km kaugusel asuvasse uiguuride pealinna Urumqisse. 
Teel tehakse peatus Gaochangis, mis oli taas Siiditee äärne oaas ja rändurite puhkekoht kesk armutut kõrbe.
Siin on 14 sajandil maha jäetud iidse palee ja linna varemed.
Edasi Urumqi lennuväljale ja lend 
MF4490   Urumqi - Xian 17:10 - 20:10
Transfeer hotelli.
Majutus 1 öö hotellis Tianyu Gloria Grand Hotel Xi’an 4*   http://xian-grand.gloriahotels.com  

14. päev     25.05     Kojulend     H
Transfeer lennuväljale.
AY 060 Xian - Helsingi     10:35   14:15 lennuaeg 8h 40 min
AY 113 Helsingi - Tallinn  16:25   17:00 lennuaeg 35 min

Hinnas sisaldub:
- Lennukipiletid Tallinn – Helsingi – Xian – Helsingi - Tallinn turistklassis
- Lennuväljamaksud 321 € (seisuga 10.07.2016)
- 2 siselendu: Xian - Xiahe ja Urumqi - Xian
- 12 ööd majutust 4* ja 5* hotellides 1 koht 2ses toas
- 12 hommikusööki ( H )
- 12 lõunasööki ( L )
- ekskursiooniprogramm ja KÕIK programmis toodud sissepääsutasud
- kohalik inglise keelt kõnelev giid 
- eesti reisisaatja, kes tõlgib ekskursioonid eesti keelde 
- hinnad põhinevad kursil 1 USD = 0,9 €

Hinnale lisandub:
- Hiina viisa (65 €)
- Reisikindlustus (vajadusel)
- Jootrahad kohalikele giididele ja bussijuhtidele

Müüme oma reisidele ka üksikuid mees- ja naiskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.
Kui 21 - 45 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Reisiinfo

  • Riik: Hiina
  • Reisi alguspunkt: Tallinn
  • Reisi aeg: 12.05.2017 - 25.05.2017
  • Hind ei sisalda:

    Hinna viisat

  • Reisi müüja: Bergerreisid
  • Reisikorraldaja: Bergerreisid
Loetud 7928 korda
Kategoorias Reiside pakkumised

Jäta kommentaar