Kolmapäev, 31 Juuli 2019 17:34

GRUUSIA RINGREIS 23.09.2019 - 01.10.2019

Kirjutas
GRUUSIA RINGREIS 23.09.2019 - 01.10.2019 Bergerreisid

Mõned väidavad, et riiginimi Gruusia on kohalikele solvav - ei oska kinnitada ega ümber lükata. Sõbralikud on grusiinid/georgialased igatahes igal juhul. Gruusia ON huvitav ja kodune. Loomulikult on arenguruumi, aga kus ei oleks. Aga ilm on soe. Toit on hea ja väga rikkalik, head kodused maitsed ja küpsed tomatid-kurgid. Puuviljade müügimõõduks on ämber. Ajalugu vanades kirikutes ja kloostrites. Mäed ei ole tigedad ja sakilised, pigem rohelised ja rahulikud ning majesteetlikud. Ning muidugi vein! Ei hakka võltspühalikkust teesklema, et paha-paha, tõde on selline, et odav ja hea (mõni rohkem hea, teine vähem hea) ning tohutu valik....

HIND:
990 € 1 reisija 2ses toas kehtib tellimisel kuni 31.07.2019

SAADAVAL NAISKOHT
1090 € tellimisel alates 1.08.2019

 

1. Päev   23.09    Tallinn – Istanbul - Tbilisi
Tegemist on läbihinnaga piletiga, kus mõlemad lennud on ühel piletil ja nii pagas kui reisijad registreeritakse Tbilisini välja ja reisija saab 2 pardakaarti. 
Tallinn – Istanbul   TK1422   18:40 - 21:55
Istanbul – Tbilisi     TK386    23:55 - 03:15

2. Päev   24.09    TBILISI     H/L
Saabumine Tbilisisse, transfeer hotelli ja väike puhkus hotellis. 
Hommikusöök ja seejärel Tbilisi linnaekskursioon. Tbilisis kohtuvad erinevad kultuurid- siin on olemas moshee ja sünagoog, Armeenia ja Rooma-katoliku kirikud kõrvuti Gruusia Apostlike Õigeusu kirikutega. Gruusia arhitektuur - suurte nikerdatud rõdudega puithooned ning aasia-hõngulised turud. 
Linnaekskursioon hõlmab Tbilisi peamiseid vaatamisväärsuseid: Konka- linna esimese ühistranspordi ehk 1883 aastast pärit hobutrammi vagun, millest on saanud üks Tbilisi sümboleid. Jupike vana linnamüüri, Gabriadze kellatorn. Anchiskhati- Tbilisi vanim kirik 6ndast sajandist, gruusia ortodoksi kiriku patriarhi residents, Tbilisi Siioni katedraalkirik. Kohalike ja turistide seal populaarne Shardeni tänav söögikohtade ja ööklubidega. Abanotubani ehk väävlivannide rajoon. Lõunasöök päeva jooksul. 
Majutus vanalinnas hotellis Kalasi 4*  http://hotelkalasi.ge/about/ 

3. Päev   25.09    VEINIPIIRKOND: SIGHNAGHI – BODBE – GURJAANI – GREMI - TELAVI     H/L
Gruusia kuulus veinipiirkond Kahheetia. Esmalt Sighnaghi - 18.sajandist pärit müüridega ümbritsetud kuninglik linn, mis on ilmselt üks Gruuia kaunimaid ja mida nimetatakse seepärast ka Armastuse linnaks; jalutuskäik linnas ja pisut vaba aega omapäi avastamiseks. 
Bodbe klooster linna kõrval, kuhu on maetud Püha Nino, ristiusu Gruusiasse „maaletooja“.
Järgmisena Gurjani, kus ootab söögi- ja joogielamus. Kohaliku pere „veinimajas“ tutvustatakse traditsioonilist küla veinitegu, kus suured vaadid on keldris maase kaevatud; pererahvas pakub maitsta erinevaid veine. Veinide proovimisele järgneb suur gruusia söök, kus lisaks söögile-joogile õpetatakse ka toostide ütlemise kunsti. 
Kui söök söödud, joogid joodud ja toostid öeldud, siis sõidetakse edasi Gremisse, kus on selle piirkonna üks ilusamaid vanu hooneid - 16ndast sajandist pärit Peainglite kirik. Kirik on osa Gremi kindluse kompleksist; siia kuuluvad veel kellatorn ja veinikelder. 
Seejärel sõit Telavisse; majutus 1 öö hotellis Savaneti 4*   www.savaneti.com/en 

4. Päev   26.09    TELAVI – ANANURI - STEPANTSMINDA     H/Õ 
Sõit veinipiirkonnast Kaukasuse mägedesse mööda vana Gruusia sõjateed. Teel tehakse peatus Ananuris- maalilises järve kaldal asuvas Aragvi valitsejate kindlus-kompleksis kiriku, eluruumide ja kaitserajatistega. 
Siit edasi läheb sõit mööda jõeorgu üles mägedesse. Läbitakse Gruusia tuntuim suusakuurort Gudauri ning sellest edasi jõutakse majutuskohta Suur-Kaukasuse mäestikus Kazbekis ehk Stepantsmindas 1700 m kõrgusel merepinnast.
Majutus 1 öö ja õhtusöök külalistemajas.

5. Päev   27.09    STEPANTSMINDA - GERGETI KLOOSTER - GUDAURI     H/L
Tund kõndimist 2127 m kõrgusel asuva Gergeti kolmainsuse kirikusse. Ilus käänuline kaunite vaadetaga mägitee viib platoole, kus platoo veerel kõrgel kaljul seisab uhkes üksinguses Gergeti klooster. Siit avanevad vaated alla orule ning Kaukasuse 3ndale tipule, 5047 m kõrgusele Kazbegi mäele. Vana-Kreeka mütoloogia kohaselt oli Prometheus just selle mäe külge aheldatud karistuseks selle eest et ta varastas tule ja andis tule inimestele. Seejärel tagasi alla ning edasi jätkatakse bussiga- sõit peaaegu Vene-Gruusia piirile värskelt renoveeritud Peaingli kloostrisse. 
Lõunasöök. Aga seekord pole tegemist tavalise söögikorraga, vaid õpetatakse tegema gruusia hinkaale. Grusiinid armastavad oma rahvuslikke toite, vana kokakunst on au sees ning toidud on imemaitsvad. Kokaklassis õpetatakse hinkaalide tegemise saladusi ning hiljem saab korraliku hinkaali-lõuna.
Peale lõunasööki sõit Gudaurisse.
Majutus 1 öö hotellis Gudauri Inn 4*  https://www.facebook.com/gudauriinn/ 

6. Päev   28.09    GUDAURI – MTSKHETA – UPLISTSIKHE - BORJOMI     H/L
Sõit Mtskhetasse, mida peetakse Gruusia Jeruusalemmaks. Mtskheta oli paeliin aastatel 500 e.m.a.-500 AD; siin võeti vastu ristiusk 4ndal sajandil. Linn on võetud UNESCO maailma kultuuripärandite nimekirja.
Esmalt 2 jõe, Mtkvari ja Aragvi, ühinemiskohas kõrgel kaljul seisev Jvari klooster, mille juurest avaneb kaunis vaade allolevale Mtskheta linnale. Linnas külastatakse Svetitskhoveli katedraali.
Mtkhetast sõidetakse edasi 3000 aasta vanusesse Uplistsikhe koobaslinna. Siin on säilinud sadakond koobastesse uuristatud ja ilmetkate freskodega kaunistatud tubaja saali, vana tänavavõrgustik ja isegi veevarustussüsteem. Kahjuks on Uplistsikhe koobaslinn maavärinate ja sõdade käes kannatada saanud, kuid ettekujutuse kunagisest elust koopalinnas annab sellegipoolest.
Sõit Borjomisse. 
Majutus 1 öö hotellis Borjomi Palace 4*  www.borjomipalace.ge/en 

7. Päev   29.09    BORJOMI – VARDZIA - KUTAISI     H/L 
Borjomi park kuulsate mineraalveeallikatega, mille tervistav mõju avastati 18ndal sajandil ning millest 21sel sajandil on tulnud üks Gruusia suurematest ekspordiartiklitest!
Edasi sõit Türgi piiri äärde Vardzia linna, kus Kura jõe kaldakaljus on suurejooneline 11-12 sajandist pärit koobaslinn. Tavaaegadel elas siin koopa-kloostris 6000 munka, sõja ajal otsis siit kaitset 50,000 inimest. Korruseid on kokku 13 ning koopad ulatuvad 50 meetri sügavusele kaljude sisse; samuti on säilinud mõned fresko-maalingud.
Lõunasöök ning seejärel sõit Kutaisisse. Õhtupoolik Kutaisi vanalinnas.
Majutus 1 öö vanalinnas hotellis King David Hotel 4*  http://hotelkingdavid.ge/ 

8. Päev   30.09    KUTAISI - BATUMI     H/L
Sõit Batumisse ja botaanikaaia külastus. 
Lõunasöök, seejärel õhtu omapäi.
Majutus 1öö Piazza 4 Colours 4*  www.piazza.ge/th_place/4-colors/ 

SOOVI KORRAL VÕIMALUS LISADA REISIPIKENDUSE PUHKUSEPÄEVI: 2 ööd = 80 € (tagasi 3.10.2019; 8 lennukohta)

9. Päev   1.10    BATUMI – ISTANBUL - TALLINN     H
Sõit lennuväljale:
Batumi - Istanbul   TK 391   10:15 – 11:25
Istanbul - Tallinn    TK1421  14:30 – 17:45

Hind sisaldab:
• Turkish Airlines liinilennud, pagas 30 kg
• Lennuväljamaksud 188 € (seisuga 10.03.2019)
• Majutus 1 koht 2ses toas 3 ja 4* hotellides
• Hommikusöögid 8 hommikul
• Programmis märgitud lõuna- (6) ja õhtusöögid (1)
• Programmis märgitud ekskursioonid ja transfeerid konditsioneeritud transpordivahendis (buss/väikebuss vastavalt teedele)
• KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD (Gremi, Uplistsikhe, Vardzia, Borjomi park, Martvili kanjon) 
• kohalik inglise keelt kõnelev giid 
• Eesti reisijuht ringreisil, kes tõlgib ekskursioonid Eesti keelde
• Joogivesi ekskursioonidel
• Hinnad põhinevad kursil 1USD = 0,86 €

Hinnale lisandub:
• Joogid lõuna- ja õhtusöökide juurde
• Fotoaparaadi-videokaamera tasud mõnedel vaatamisväärsustel
• Jootrahad

Mida peab teadma sellel reisil:
Meie reis on hea programmiga RINGREIS. Ööbime mitmetes väiksemastes linnades, mis lisavad reisile kohalikku koloriiti. Päevad katsume lõpetada varajasel õhtupoolikul, et jääks aega omapäi ringi vaadata.
Gruusias on kindlasti väga oluline osa kohalikul söögil ja joogil- oleme seda arvesse võtnud ning kõigil reisipäevadel sisaldub hinnas kohalik lõuna- või õhtusöök.
Reisipikendus: pakume soovijatele reisipikenduse võimalust Batumis 2 päeva (8 kohta). Pakume seda kas hotellis Piazza 4 Colours või mõnes teises saadaolevas reisijale meelepärases hotellis. Lisandub majutuse maksumus (800 €/reisija) ja transfeer 3.10 hotellist lennuväljale.

 

Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.

Reisiinfo

Loetud 2839 korda

Jäta kommentaar