Pühapäev, 27 Jaanuar 2019 14:25

Avasta Gruusia

Kirjutas
Avasta Gruusia Fix Ideed
Just Gruusia on riik, kuhu Lonely Planet, maailma üks suurim reisijuhtide kirjastaja, soovitas 2018. reisida. Hingematvad vaated mägedele ja orgudele, põnevad linnad, rohkelt kultuuri ja vaatamisväärsusi, mis on sõnulseletamatud ja kindlasti erinevad aroomid, maitseid, helid on kõik see, mida lihtsalt peab oma silmaga nägema ja meeltega tajuma.

Tulge ja avastame koos Gruusiat, mis on maailmas tuntud oma külalislahkuse, hea veini ja unikaalse köögi poolest.

Kutsume kõiki reisihuvilisi tutvuma ühe omanäolise paigaga. Teie reisijuhiks sellel reisil on pikaajalise giidikogemusega gruusia juurtega eestlanna.

Reisi kõrgehtked:

 • Ajalooline ja modernne Tbilisi
 • Gruusia iidne pealinn Mtsheta
 • Borjomi-Kharagauli rahvuspark 
 • Uplistsikhe koobaslinn
 • Kahheti veinipiirkond ja Armastuse linn Signagi 
 • David Gareja kloostrikompleks
 • Gruusia pere külastus ja tutvumine toidu valmistamis kunstiga
 • Gruusia sõjatee ja Kazbeki mägi
 • Tbilisi turud
 • Väävlisaun
 • Võrratud Gruusia maitseelamused - veini- ja brändi degustatsioon, gruusia köök ja eri piirkondade hõrgutised

Reis toimub 16-22.mai 2019
 
Reisiprogrammi hind 900 €
 

AVASTA KEVADINE GRUUSIA - KULTUURI- JA MAITSEELAMUSTEROHKE REIS

16.05-22.05.2019

Neljapäev, 16.mai – lennud Tbilisisse


Reede, 17.mai – tutvume Gruusia ajaloo ja Tbilisi linnaga, bränditehase külastus

Varasel hommikutunnil saabume Tbilisi lennujaama. Sõidame kesklinna ja registreerime end hotelli. Peale puhkust ja hommikusööki alustame linnaga tutvumist. Kõigepealt külastame Gruusia mõõtmeilt suurimat õigeusu kirikukompleksi - Sameba katedraali. Peale seda sõidame skulptor Zurab Tsereteli loodud hiiglasliku monumentaalkompleksi juurde, mis asub mäe peal. Siit avanevad kontrastide rohked vaated linnale ja loodusele. Jätkame sõitu mööda Tbilisi tähtsamaid tänavaid ja teeme jalgsi ekskursiooni ilusas vanalinna, et tutvuda lähemalt linna ajalooga. 

 

Pärast seda külastame Gruusia vanimat ja tuntuimat bränditehast, kus degusteerime nende tooteid. 

Seejärel sõidame tutvuma 2004.a. valminud Gruusia mõõtmeilt suurima õigeusu kirikukompleksiga (maailma õigeusu kirikutest kõrguselt kolmas) - Sameba katedraaliga, mis on ehitatud Jeesus Kristuse 2000. sünniaastapäevaks. Jätkame jalgsi ekskursiooniga mööda imelist Tbilisi vanalinna. Külastame Narikala kindlust, mille juurest avanevad kaunid vaated linnale. Jalutame läbi vanalinna, et tutvuda linna ajalooga kuni Rustaveli avenüüni ning lõpetuseks külastame Gruusia Rahva Muuseumi.

Õhtul oleme oodatud pidulikule õhtusöögile koos rikkaliku Gruusia toidu, veini ja rahvusliku programmiga. 

Ööbimine Tbilisis. Hinnas hommiku- ja õhtusöök ning brändi degustatsioon


Laupäev, 18.mai – Kaukasuse mäestik, Gruusia sõjatee, Stepantsminda: Kazbeki mägi, Ananuri kindluskompleks, väävlisaun   

Peale hommikusööki alustame pikemat sõitu Stepantsminda suunas mööda Gruusia sõjateed, kus asub kuulus Kazbeki mägi kõrgusega 5047m merepinnast. Teel sinna teeme peatuseid panoraamvaadeteks ja pildistamiseks. Lõunasöök serveeritakse meile restoranis, kust avaneb suurepärane vaade Kazbeki mäele. Peale lõunat sõidame mikrobussidega üles mäe keskossa, Gergeti Püha Kolmainu kiriku juurde. 

Õhtul Tbilisis soovitame kõigil külastada legendaarset südalinnas asuvat väävlisauna, millel on kindlasti oluline osa kogemaks Gruusia kultuuri. Siin saab nautida otse maa seest tulevat väävlirikast ja tervendavat kuuma mineraalvett. Gruusia poeet Joseph Grishashvili on öelnud: "Külastada Tbilisit ja mitte käia väävlisaunas on sama, kui külastada Pariisi ja mitte näha Eiffeli torni."

Ööbimine Tbilisis. Hinnas hommiku- ja lõunasöök


Pühapäev, 19. mai – Kahheti piirkond, lõunasöök Gruusia pere juures, veini degustatsioon

Hommikusöök. Täna sõidame tutvuma Gruusia idapoolseima piirkonna Kahhetiga, mis on aga Gruusia köögiviljaaed, puuviljaparadiis ja parimate veinide valmistamise koht. Külastame Bodbe nunnakloostrit, kus puhkab Püha Nino, kes tõi Gruusiasse ristiusu. 

 
Peale seda teeme jalutuskäigu Signagi linnas, mida kutsutakse ka Armastuse linnaks ja mis on ümbritsetud 18. sajandil rajatud kindlusmüüriga. Astume sisse Signagi linnamuuseumi, kus on eksponeeritud ühe tuntuima Gruusia maalikunstniku Niko Pirosmani meistritööd. 
 


Signagis oodatakse meid külla lõunasöögile Gruusia pere traditsioonilisse koju, kus tutvume toidu ja veini valmistamise kunstiga. 


Hinnas hommikusöök hotellis, lõunasöök kohaliku pere juures ning veinide degustatsioon

 

Esmaspäev, 20.mai 2019 - iidne pealinn Mtsheta, Borjomi rahvuspark ja koobaslinn

Hommikusöök. Päev algab väljasõiduga Mtshetasse, mis oli iidne Gruusia pealinn 3. sajandist eKr kuni 5. sajandini. Seal võeti 317. aastal vastu ristiusk. Külastame ajaloolist Jvari kloostrit ja linna tähtsamat Svetitskhoveli katedraali, mis kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimistusse. 

 
 
Jätkame sõitu Gori linna suunas, et külastada Uplistsikhe liivakivist koobaslinna, mis oli asustatud juba pronksiajal. 
 
Peale seda ootab meid ees muinasjutuline Borjomi linn, mis võlub oma maalilise maastiku, rikkaliku floora, fauna ja kaunite vaadetega. Maailmas tuntud mineraalvesi Borjomi pärineb just siit piirkonnast. Borjomis peatume ka lõunasöögiks ja jalutuskäiguks pargis. Õhtuks jõuame tagasi Tbilisisse.


Ööbimine Tbilisis. Hinnas hommiku- ja lõunasöök

Teisipäev, 21.mai - päev Tbilisis

Hommikusöök. Täna külastame Tbilisi erinevaid turgusid, kust soovijad saavad koju kaasa osta kohalikku toodangut ja käsitööd. Gruusia turgudel käib ehe kauplemine ja seal müüakse kõike - puu- ja juurvilju, pähkleid ja vürtse, käsitööd ja  muud kaupa. See on väga ehe ja omanäoline kogemus ja me soovitame minna sinna ka juhul, kui ostusoove pole.


Peale seda on kõigil vaba aeg kuni õhtuni. Õhtul lõpetame oma reisi üheskoos piduliku õhtusöögiga, mis on Gruusiale omaselt  rikkaliku toidu ja veiniga. Hotellituba on kasutuses kuni ärasõiduni.

Hinnas hommikusöök ja pidulik õhtusöök


Kolmapäev, 22.mai – kodutee

Varahommikune transfeer Tbilisi lennujaama. Ühe vahemaandumisega lend Tallinnasse.

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis asendusi jt. muudatusi sõltuvalt ilmast ja muust meist mitteolenevatest põhjustest.

Reisi hinnas sisalduvad: lennud, majutus, kõik programmis toodud ekskursioonid ja väljasõidud, hommikusöögid, 3 lõuna- ja 2 õhtusööki ning veini ja brändi degusteerimine

Lisainfo ja broneerimine tel 64 60 700, 51 66 875, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Reisikorraldaja: FIX IDEED

Reisiinfo

Loetud 4187 korda

Jäta kommentaar