Kolmapäev, 16 Jaanuar 2019 13:14

VIETNAM - LAOS - KAMBODŽA

Kirjutas
VIETNAM - LAOS - KAMBODŽA Puhkaja OÜ

Sisukas ringreis, mille hind sisaldab kogu reisiprogrammi ja sööke 2x päevas. Mitu mõnusat paadisõitu mööda Mekongi, Angkori templid ja kirevate mägirahvaste külad ja elu-olu. 

1.päev   1.11    Lend Tallinn - Istanbul
Lennud ühe läbihinnaga pileti peal, pagas ja pardakaardid Hanoini välja.
TK 1424 Tallinn – Istanbul 18:10 - 22:30

2. päev   2.11    Istanbul - Hanoi
TK 164 Istanbul – Hanoi 02:25 – 16:05 
Saabumine Hanoisse, transfeer hotelli.
Majutus 2 ööd Le Carnot Hanoi 4*   Superior tuba   http://hotellecarnot.com 

3. päev   3.11    HANOI     H/L
Hanoi ekskursioon. Hanoi on omanäoline linn alleede, prantsuse koloniaalarhitektuuriga, rahulike tiikide ja idamaiste templitega.
Linnaekskursiooni sisse kuuluvad:
Ho Chi Minh’I kompleks: Ho Mausoleum (väljaspoolt), tema kodumaja vaiade peal ja Hanoi sümboliks saanud Ühe Samba Pagood; 
Etnoloogiamuuseum, kus saab ülevaate Vietnami etnilisest mitmekülgsusest. Siin on väljapanek nii siseruumides kui ka õues, kus on eksponeeritud elusuuruses hooned.
2 templit: Quan Thanh taoistlik tempel ja Tran Quoc budistlik pagood Läänejärve kaldal.
Konfutsianistlik Kirjanduse tempel, kus asus ka Vietnami esimene ülikool aastast 1070. 
Velorikšadega (kohapeal tuntud kui cyclo) sõit Hanoi vanalinnas, mida tuntakse ka nimega “36 tänavat”.
Õhtul vee-nukuteatri etendus. Transfeer hotelli. 
Lõunasöök päeva jooksul.

4. päev   4.11    Hanoi – Halongi laht     H/L/Õ
9:00 algab 3-tunnine sõit Halong Bay`sse. Tee läheb läbi Punase Jõe delta viljakate põllumaade ning tee ääres näeb vietnami põllumehi nende igapäevastel töödel- töötamas riisipõldudel, vesipühvlitega põldu kündmas ning vedamas põrssaid mootorrattal külaturule.
Laevale registreerimine ning transfeer laeva; algab ööbimisega merereis Halongi lahel 1969 saarega saarestikus.
Lõunasöök mereandidest. Mööda libisevad maalilised püstloodis seintega kaljusaared; külastatakse ka ühte suurt koobast ja laguuni. Õhtupoolikul on soovijatel võimalus laevast ujuma minna. Päikeseloojangul jäädakse ööseks ankrusse. Õhtusöök.
Ööbimine kesk Halongi lahte laevas Victory Cruise 4*   Superior kajut  www.victoryhalong.com 

5. päev   5.11    Halongi laht – Hanoi – Luang Prabang     H/Brunch
Merereis tagasi Halongi linna. Varahommikul hommikukohv ja hiljem brunch laevas - hiline hommikusöök/varajane lõunasöök.
Maabumine ja sõit läbi kohaliku külamaastiku Hanoisse ja lend Luang Prabangi (Laos): 
QV 314  19:10 - 20_30  Transfeer Luang Prabangi hotelli. 
Majutus 3 ööd hotellis Villa Maydou 4*   https://www.villamaydou.com/english/ 

6. päev   6.11    LUANG PRABANG: MÄGIRAHVASTE KÜLAD - KUANG SI KOSK     H/L
Luang Prabang paikneb 2 jõe – suure Mekongi ja selle lisajõe Nam Khani – vahel ning on vägagi omanäoline segu prantsuse koloniaalsest ja lao traditsioonilisest arhitektuurist. 
Esmalt kunagine kuningapalee, kus praegu paikneb rahvusmuuseum. Kuningapalee on ehitatud aastal 1904 prantslaste koloniaalajal kuningas Sisavang Vongile ja tema perele. Praegu on siin eksponeeritud kunstiväärtused ja kalliskivid, omaette vaatamisväärsuseks on palee ise. 
Edasi minnakse kõrval asuvasse Wat Mai templisse, mis on kuulus oma 5-astmelise katuse ja kuldsete kaunistuste poolest. Pimai ehk Lao uuel aastal tuuakse siia Pra Bang`i nimeline väike Buddha kuju, mida muul ajal hoitakse kuningapalee muuseumis, et kogu rahvas saaks seda jumaldatud kuju näha.
Sõit linnast 32 km välja mägedesse, Kuangsi koskede juurde. Teel koskede juurde peatus mägirahvaste külas.
Kosed langevad kaskaadidena lubjakivist terrasse mööda alla, moodustades rea türkiissiniseid basseine, kus on hea kuumal päeval supelda. Kosed paiknevad tihedas džunglis, kus on mitmeid jalgradasid. Kes soovib, saab ujuda, kes ujuda ei taha, saab veeta aega metsas jalutades ja džunglitaimestikuga tutvudes.
Piknik-lõuna kose juures.
Tagasi Luang Prabangi. Õhtupoolikul enne päikeseloojangut ronitakse 328 trepiastet üles Phousi mäkke, millelt avaneb vaade all laiuvale linnale. Künka juures peatänaval avatakse õhtul 18 ajal mägihõimude rahvaste turg, kus erinevate mägihõimude elanikud müüvad oma traditsioonilist kaupa. Vaba aeg turul vaatamiseks-ostlemiseks; kes ostelda ei taha, siis saab tänava otsas paiknevas baaris õlut või mahla juua.

7. päev   7.11    LUANG PRABANG – PHA TAD KE BOTAANIKAAED      H/L
Varahommikul (5:40) sõit templite juurde, kus saab oma silmaga näha, kuidas oranži rüütatud mungad ja noorukesed noviitsid lahkuvad pikkades ridades pagoodidest koguma lahketelt annetajatelt oma päevast toidunormi.
Seejärel kohaliku värske toidu turu külastus, mis toimib hommikuti Kuningapalee kõrval tänavatel.
Tagasi hotelli ja hommikusöök. 
Paadisõit Pha Tad Ke botaanikaaeda - ingveriaed, keskne etno-botaanikaaed. Jalutuskäik Mekongi mägisel kaldapealsel. Palmiaed, bambusaed, vaade riisipõldudele. 
Lõunasöök.
Pealelõunal jalutuskäik kohalikes külades ja UNESCO programmide abil restaureeritud templite külastus.
Tagasi Luang Prabangi hotelli.

8. päev   8.11    LUANG PRABANG – PAK OU KOOPAD - KAMU LODGE     H/L/Õ
Peale hommikusööki vabastatakse toad, jäetakse oma suur pagas hoiule ja minnakse 2- päevasele retkele värvikate kohalike rahvaste juurde ja Mekongi jõereisile. Algatuseks ühe Laose kaunima templi Vat Xieng Thong külastamine - kuldsete väravate ja kaunistustega ning värviliste freskomaalingutega. Lao traditsioonilise maja külastus.
Edasi jõesadamasse ja algab paadisõit.
Teel peatutakse Pak Ou koobaste juures, kus on tuhandeid kullatud Buddha kujusid. Kujud on tihedalt paigutatud kahte jõe kohal kõrguvasse lubjakivist uuristatud koopasse. Väikseimad kujud on vaid mõne sentimeetrised, suurimad inimese-suurused. Turistid ei ole peamised koobaste külastajad - koopad on kohalike elanike palverännakute sihiks. Koopa sissepääsu juurest avanevad uhked vaated all laiuvatele Mekongile ja Nam Ou jõele. 
Lõunaks jõutakse Kamu Lodge, kus on 20 ilusat telk-majutust; kõik oma dushi ja wc-ga. 
Lõuna lodges maalilises söögikohas kesk riisipõldusid. 
Pealelõuna saab igaüks veeta endale sobivalt: külastada kõrvalasuvat kohalikku kamude küla, osaleda põllumajandustöödel riisipõllul- riisi istutada või koristada vastavalt hetke vajadusele, proovida kalapüüki kohalikul viisil, otsida ja uhta kulda Mekongist (kõik, mis leiate, on Teie oma!), osaleda vibulaskmise võistlusel või lihtsalt puhata ilusas kohas.
See on rahulik päev täis kohalike rahvaste külasid - kaunist loodust - maastikke kui piltpostkaardilt. Siinkandis elavad lumid ehk orurahvas, kes elavad tasandikel ning thuengid ehk mohni-khmeeri rahvad, kelle gruppi kuulub 30 erinevat hõimu, kes kõik elavad mägedes.
See on rahulik päev, näeb loodust-põllumajandust-külaelu. Päev eemal tavapärastelt turistide radadelt ning võimalus kogeda midagi tõeliselt ehedat ja eksootilist.
Õhtusöök.
Majutus 1 öö Kamu Lodge  www.kamulodge.com 

9. päev   9.11    KAMU LODGE – LUANG PRABANG – SIEM REAP     H/Õ
Peale hommikusööki algab tagasitee mööda jõge Luang Prabangi. Luang Prabangi jõudes transfeer lennuväljale ja lend Kambodžasse
Lend QV 525  Luang Prabang – Siem Reap  13:40 - 15:40
Transfeer hotelli.
Õhtusöök kohaliku Apsara tantsuetendusega.
Majutus 3 ööd hotellis Somadevi Angkor Hotel 4*  Superior tuba  www.somadeviangkor.com 

10. päev   10.11    SIEM REAP – ANGKOR WAT      H/L
Väga pikk ja põhjalik “tembeldamise” päev - päev otsa templeid, mille vahel liigutakse tuk-tukiga. Tuk-tuk on kohalik sõiduvahend, kus mootorratta külge on haagitud 2-kohaline katusega kaarik. Sedasi on mugavam ja kiirem liikuda kui kümneid kordi bussi sisse-välja ronida. Kui keegi tahab mõnda kohta kauemaks jääda, siis saab seda teha ilma kaasreisijaid takistamata ning kes ära väsib ja tahab varem lõpetada, siis on ka see võimalik. 
Hommikupoolikul külastatakse Angkor Thomi, mis on üks kuulsamaid Angkori monumente. Linna sisenetakse elevandinikerdustega Lõunavärava kaudu, mille seinad on ääristatud 54 jumala ja deemoni kujuga, kes hoiavad Naga madu. Esimesena külastatakse Bayoni templit, mis paikneb linna keskpunktis ning on kuulus oma 54 torni poolest, mis esindavad omaaegse Suure Khmeeri Impeeriumi 54 provintsi. Igal tornil omakorda 4 nägu. Järgmisena minnakse jalgsi Baphouni ja Elevantide terrassile.
Lõunasöök.
Pealelõunal väikese ringi metsatemplid: 12. sajandist pärit Ta Promh - džunglist läbi kasvanud maaliline ja romantiline tempel, kus hiiglaslikud puud on kasvanud üle ja läbi templimüüride. Banteay Kdei - budistlik mungaklooster ning Srah Srang. Chau Say Tevoda ja Thommanoni “kaksiktornid”.

11. päev   11.11    SIEM REAP – TONLE SAP, ANGKOR WAT     H/L
Hommikul paadisõit Tonle Sapi järvel (Kagu-Aasia suurim järv), kus on terved ujuvad külad ujuvate koolide ja isegi ujuvhaiglaga.
1992 loodud traditsioonilisi käsitööoskusi noortele õpetava keskuse - Artisans d´Angkori külastamine.
Õhtupoolikul 12st sajandist pärineva maailmakuulsa Angkor Wati külastus. Templi siseseinad on kaunistatud hindu mütoloogia teemaliste nikerdustega ja väljaspoolt 2000 Aspara tantsijanna kujutisega. 
Lõunasöök päeva jooksul.

12. päev   12.11    SIEM REAP – BANTEAY SREY – PHNOM PENH     H/L
Hommikul 35 km sõitu läbi kohalike külade-põldude kaugeima templi, Banteay Srei ehk naiste tsitadelli juurde. Tempel ise on väike, kuid väga filigraansete nikerdistega, sest on ehitatud pehmest liivakivist. 
Järgneb pikk bussisõit Phnom Penhi. Lõunasöök päeva jooksul.
Majutus 1 öö hotellis Phnom Penh Hotel 4* Superior tuba www.phnompenhhotel.com

13.päev   13.11    PHNOM PENH – CHAU DOC     H/Õ
Phnom Penhi ekskursioon:aastast 1866 pärit kuningapalee kompleks, kus külastatakse ka Hõbepagoodi. Rahvusmuuseum. Wat Phnomi küngas, millelt linn on alguse saanud.
Transfeer paadisadamasse ja paadisõit Phnom Penhist Chau Doci, u. 6 tundi. Paat on katusega ja sees on mugavate allalastavate seljatugedega istmetega sisesalong, paadi ahtris vabas õhus puupingid ning mõned inimesed mahuvad soovi korral ka paadi vööri istuma. Ilus sõit mööda jõge.
Poole tee peal on peatus, kus ületatakse riigipiir - lahkutakse Vietnamist ja sisenetakse Kambodžasse. Seda tehakse jõeäärses piiripuntis. Käsipagas rahakoti–fotoaparaadi jm väärtesemetega tuleb kaasa võtta, kohver ootab laevas.
Saabumine Chau Doci. Transfeer hotelli ja õhtusöök hotellis.
Majutus 1 öö hotellis Victoria Chau Doc 4*  Superior tuba.  www.victoriahotels.asia/en/chaudoc.html 

14. päev   14.11    CHAU DOC - CAI BE     H/Õ
Hommikul kohaliku turu külastus ja paadisõit Chau Giangi rajooni, mis on Cham vähemuse elupaik. Chamid valitsesid 2-9. Saj.-l Lõuna-Vietnami rannikualasid ja on algselt hindu rahvast muutunud muhameedlasteks. Chamid on tuntud ka kui siidikudujad. Ka nende arhitektuur on erinev teistest kohalikest. Külastatakse khmeeri templit ja ujuvat kalakasvatust. 
Tagasi Chau Doci ja sõit Sa Deci, kus külastatakse kaunilt taastatud traditsioonilist, rikka hiina kaupmehe maja, kes oli ka Marguerite Duras romaani „Armuke“ peategelase prototüübiks. .
Sõit Vinh Longi, kus alustatakse paadisõitu oma mekongiäärsesse majutuskohta. 
Majutus 1 öö hotellis Mekong Riverside 3*   Garden view/ Lake view toad   http://mekongriversideresort.vn 

15. päev   15.11    CAI BE – SAIGON     H/L
Peale hommikusööki jätkub paadisõit Mekongil. Paadiga külastataks Cai Be ujuvat turgu, sõidetakse mööda troopilistest puuviljaaedadest ja käiakse mõnes riisiviina, plaksuriisi ja kookosmaiustusi tegevas kodutööstuses. Lühike sõit kanalitel ja Mekongi lisajõgedel sõudepaatidega.
Sõit jätkub bussiga Saigoni. Saigoni saabudes linnaekskursioon kesklinna osas. Saigoni koloniaalajastu vaatamisväärsused - Notre Dame Katedraal (väljaspoolt), vana Saigoni postkontor, Dong Khoi tänav (kunagine Rue Catinat), Continental hotell, Ooperimaja ja Raekoda. 
Katsume lõpetada varakult, et õhtupoolikul jääks igaühel aega omal käel linnas jalutada–ostelda.
Majutus hotellis 1 öö hotellis Aristo Hotel 4*   Premierdeluxe toad   www.aristosaigonhotel.com 

16. päev   16.11    SAIGON - ISTANBUL     H/L
Peale hommikusööki jätkub Saigoni linnaekskursioon: mere jumalannale pühendatud Thien Hau hiina tempel, mis on ka kohaliku hiina kogukonna kohtumispaik. Binh Tay turu külastus. Sõjamälestiste muuseum ning Taasühinemise hall ehk kunagine Lõuna-Vietnami presidendipalee ja valitsuse peakorter.
Lõuna päeva jooksul.
Transfeer lennuväljale ja lend koju. TK163  Ho Chi Minh City - Istanbul   21:30 – 4:35

17. päev   17.11    ISTANBUL - TALLINN
TK 1421 Istanbul - Tallinn 9:40 – 12:00

Hind sisaldab:
• Turkish Airlinesi liinilennud (lubatud pagas 30 kg)
• Majutus 1 koht 2ses toas 3 ja 4* hotellides vastavalt programmile
• Hommikusöögid 14 hommikul
• Programmis märgitud lõuna (11) - ja õhtusöögid (5)
• Programmis märgitud ekskursioonid ja transfeerid 
• KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
• 2 kohapealset lendu: Hanoi - Luang Prabang ja Luang Prabang – Siem Reap (lubatud pagas 20 kg)
• Laevasõit Phnom Penh – Chau Doc
• kohalik inglise keelt kõnelev giid
• Eesti reisisaatja sihtkohas, kes tõlgib ekskursioonid Eesti keelde

Hinnale lisandub:
• Joogid lõuna- ja õhtusöökide juurde
• Vietnami viisa 45USD
• Viisa kutse tellimise tasu 15 €
• Laose viisa 31USD (makstakse riiki saabumisel)
• Kambodza viisa 30USD (makstakse riiki saabumisel)
• Jootrahad 
• Reisikindlustus

 

Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Kui reisija on ostnud üksiku nais/meeskoha ning sooviks enne reisi suhelda oma toanaabriga, siis palume reisijal anda oma kirjalik nõusolek enda andmete edastamiseks toanaabrile. Ilma reisija kirjaliku nõusolekuta me reisija andmeid toakaaslasele ei väljasta. Kes soovib oma kontaktandmed: nimi – meil – telefon edastada, siis teeme seda 2 nädalat enne reisi.  Samas ei saa me kohustada toanaabrit enne reisi suhtlema.

Reisiinfo

Loetud 4006 korda

Jäta kommentaar