Neljapäev, 10 Mai 2018 19:42

Veini ja kultuurireis nostalgiariik Moldovasse

Kirjutas
Veini ja kultuurireis nostalgiariik Moldovasse Mainor Meelis

Moldova on siiani Euroopa kõige vähem külastatud riik. Tegemist on endiselt ühe Euroopa vaesema riigiga, mis tegelikult vääriks avastamist - maailma suurimad veinikeldrid, kus toodetakse üllatuslikult häid veine, kaunid kloostrid, vaheldusrikkad maastikud, imehead traditsioonilised söögid ja kohalike inimeste südamlikkus ning külalislahkus on need asjad, mis Moldovat avastama kutsuvad.

Reisi programm

04. OKTOOBER saabumine Chisinausse – Asconi Winery

14.10 – Saabumine Chisinausse, transfeer kesklinna hotelli, check in, väike värskendus ja kell 16.30 - trasfeer Asconi veinimajja, Puhoi külas. (30 km Chisinaust)

17.00-19.00 - Asconi veinimaja tuur ja degusteerimine.

Asconi veinimaja toodab väga kõrgekvaliteedilisi veine, ühendades tänapäeva moodsad veinitootmise  tehnoloogiad iidsete Moldaavia traditsioonidega. Nende ambitsioonikaks eesmärgiks on saavutada maailmaklassi tulemused, kombineerides kuulsaid Prantsuse viinamarjasorte nagu Merlot, Muscat, Chardonnay, Cabernet Sauvignon kohalike - Feteasca Neagra ja Feteasca Alba`ga.

Samas veinimajas naudime ka Moldaavia stiilis õhtusöögi.

Hilisõhtu  Chisinaus – vapramad jõuavad veel ööeluga tutvust teha.

05.OKTOOBER  Chateau Vartely ja Branesti veinikeldrid - Orhei Vechi kloosstrikompleks

Hommikusöök hotellis ja kell 9.00 sõidame Chisinaust 65 km asuvasse Chateau Vartely veinikeldrisse.

Nimetus Chateau lisatakse vaid sellistele veinimajadele, kus kogu veinivalmimise protsess - alates viinamarjade kasvatamisest kuni pudelitesse villimiseni ja keldrites säilitamiseni - toimub koha peal. Sel viisil võib kindel olla, et tegemist on kõige kõrgema kvaliteediga toodanguga, mille iga etapp on rangelt kontrollitud. Chateau Vartely`s tehakse ka unikaalset ja väga kõrgesti hinnatud  Ice Wine`i. Veinimaja ise asub väga maalilise koha peal mäeharjal, kust avanevad imelised vaated Orhei linnale ja ümbruskonna veinipõldudele.

Ekskursioon veinimajas ja 5 veini degustatsioon.

Sõit jätkub Orheiul Vechi kloostrikompleksi suunas. Orheiul Vechi kloostrikompleks, millel on vanust rohkem kui 2000 aasta jagu, on UNESCO maailmapärandisse kantud loodusmälestis ja Moldova üks peamisi vaatamisväärsuseid. Lõuna kohalikus restoranis Butuceni/Trebujeni külas. Butucenis on säilinud ja hoolikalt alles hoitud Moldaavia 19.sajandi külaarhitektuuri – rahvuslike ornamentidega dekoreeritud majad, aiad, väravad, kaevud, vanad keldrid jne

Pealelõunal jätkub sõit lähedalasuvasse Branesti külasse ja sealsesse veinikeldrisse .

Põnev ekskursioon Branesti maa-alustes keldrites , degusteerimine ja õhtusöök maa-aluses restoranis .

“Pivnitele din Branesti” maa-alune kuningriik hõlmab enda alla 75 hektari suuruse ala, kus 60 m sügavusel asub  58 km pikkune tunnelite rägastik. Veinimaja toodangusse kuulub nii valgeid kui punaseid veinine, vahuveine ning dessertveine, millest parimateks loetakse  nende Pinot Franc`, Cabernet, Merlot`, Aligote`, Sauvignon`, Pinot Gris, Feteasca, Chardonnay ja Muscat. Lisaks toodetakse ka kangestatud veine, nagu Madera, Marsala ja vana traditsiooniline Cagor.

Peale degusteerimist jaõhtusööki transfer tagasi Chisniausse

6. OKTOOBER – Linnatuur ja vaba päev Chisniaus – WINE FESTIVAL

Peale hommikusööki ülevaatlik jalgsieksursioon, et kuulda Chisniau ajaloost ja näha ära linna põhilised  vaatamisväärsused.  Järgneb vaba õhtupoolik veinifestivalil – toredad kontserdid, vein ja söök kohalikelt tootjatelt, degusteerimised, tutvused erinevate veinimajadega.

7. OKTOOBER - viimased suveniirid ja kojulend

Hommikusöök, kes soovib, jõuab teha veel kiired suveniiriostud ja ca kell 12.00 buss lennujaama, kust kojulend

Paketihind 850 eurot /broneerides enne 1. juunit varase tellija hind 785 eurot sisaldab:

  • 3 ööd  majutust kaheses toas koos hommikusöögiga Chisinau kesklinna väga heas neljatärnihotellis Bristol Central Park (6ndal kohal Tripadvisori hinnangul)  Ühese toa lisa 125 eurot
  • Bussitransfeerid vastavalt programmile
  • Ekskursioonid kohaliku giidiga (tõlge eesti keeled) Orhei Vechis ja Chisinau linnaekskursioon
  • Veinimaja ekskursioonid ja degustatsioonid : Asconi (5 veini), Chateau Vartely (5 veini), Branesti  (6 veini)
  • 1 lõuna (2. päev ), 2 õhtusööki  (1 ja2.päev)
  • Orheiul Vechi sissepääsud

Soovin pakkumist

Reisiinfo

Loetud 681 korda

Jäta kommentaar