Prindi see lehekülg
Reede, 27 Aprill 2018 14:06

Bordeaux - enam kui veinimeka

Kirjutas
Bordeaux - enam kui veinimeka Wris Reisibüroo

Mida me teame Edela-Prantsusmaa linnast Bordeaux? Esimesena meenub kindlasti viinamarjakasvatus ja veinikaubandus. Number 1 põhjus, miks sinnakanti reisida, on tõesti bordoo vein. Klaasike kuninglikku märjukest või põhjalik veinituur – igaüks leiab just endale sobiva nautimisviisi. Kuid tähelepanuta ei saa jätta Bordeaux’ ülivärvikat ajalugu, millest iga kild on jätnud jälje tänasele linnale.  30–20 tuhat aastat tagasi elasid sealkandis neandertallased, kelle jäänuseid on leitud Pair-non-Pairi koopast Bordeaux'st põhjas. Linn ise asutati aga 300 eKr, mil tast sai keldi hõimu bituriigide tähtsaim asula ning kandis nime Burdigala. Järgnevad sajandid tõid nii hiilgeaegu kui suurt hävingut: alul kuuluti Rooma Keisririigi koosseisu, siis läänegootide võimu alla. Alates aastast 507 Frangi riigi ning 732. aastast araablaste riigi koosseisu. 12.-14. sajandil allus linn Akvitaania hertsogkonna ja Inglismaa kuninga võimule. Esimese ja Teise maailmasõja ajal põgenes Bordeaux'sse aga kogu Prantsusmaa Vabariigi valitsus. Muide, üks maailma kõige varasemaid reisijuhte on 333. aastal ilmunud "Itinerarium Burdigalense", mis kirjeldab palverännuteekonda just tollasest Burdigalast, tänasest Bordeaux'st Jeruusalemma. Linnas asub ja tegutseb paeguseni Euroopa suurimaid, juba 1441. aastal asutatud ülikool.
Värvikirev ajalugu on jätnud oma jälje ka ehituskunsti ja elanikud tunnevad oma UNESCO poolt tunnustatud linnaarhitektuuri üle põhjusega suurt uhkust: Saint Michael basiilika ja Saint Andre ehk Bordeaux katedraal, Place des Quinconces väljak, rikkalikud botaanikaaiad ja palju muud põnevat. Ning muidugi kohalik köök, mis viib keele alla. Viimaseks piisaks kaalukausi Bordeaux’ kasuks kallutamise osas on aga põhjamaalasele kindlasti teadmine, et aastas särab seal päike keskmiselt 1992 tundi. Soovitame Bordeaux'd soojalt nii linnareisi kui pikema tuuri sihtkohana - huvipakkuvat jagub kohapeal küllaga.

Vihje! Meie lõunanaabrite airBaltic alustab Bordeaux lendudega järgmise aasta 3. juunist. Lennata plaanitakse kuni 25. oktoobrini ja hetkel veel kohti  leidub :)

Näidishotell

Hind al reisija kohta

Ténéo Apparthotel Talence Espeleta 3*, söökideta

299 €

ibis Styles Bordeaux Gare Saint-Jean 3*, hommikusöögid

339 €

Adagio Bordeaux Gambetta 4*, söökideta

349 €

Quality Bordeaux Centre 3*, hommikusöögid

369 €

Sõltuvalt reisi kuupäevast, suurüritustest sihtkohas ja vabade kohtade olemasolust võib hind erineda ülaltoodust. Tegemist on näidishindadega, meie hotellivalik on tegelikult palju suurem. Küsi täpsustatud pakkumist meie reisikonsultandilt! Soodsaim aeg reisimiseks on september-oktoober.

Hind sisaldab:
- edasi-tagasi lennupiletit Tallinnast Bordeax'sse koos käsipagasiga (1 ümberistumine)
- lennuväljamakse seisuga 23.04.2018.
- majutust 3  ööks valitud hotellis 2-kohalises toas, eeldusel, et reisib koos vähemalt 2 inimest
- toitlustust vastavalt hotellile

Lisatasu eest:
- registreeritud pagas
- lisaööd sihtkohas ja mujal
- ekskursioonid
- reisikindlustus
- rendiauto ja muud lisateenused

Ekskursioonid:
Pakume laias valikus ekskursioone. Näiteks on toodud mõningad grupiekskursioonid inglise keelse giidiga. Hinnas on degusteerimised ja vaatamisväärsuste sissepääsu piletid. Küsi lisa!
Chateau jaTerroir - 5h 42 €
Hommikune Veinituur, Graves või Medoc - 3h30min  72,50 €
'Best Of Wine Tourism Award' - 9h15min 121 €
Medoc 1855 - 9h15min 121 €

Järelmaks:
- pakume soodsatel tingimustel järelmaksu. Uuri järelmaksu kohta täpsemalt!

Küsi pakkumist meie reisikonsultandilt 6 129 130 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

* Tegemist on individuaalreisiga ning hinnad eeldavad vabade lennupiletite ja hotellikohtade olemasolu, reisipaketi hind kinnitatakse igale kliendile vastavalt tema poolt esitatud tellimusele. Reisi lõplik hind võib osutuda antud näidishinnast soodsamaks või kallimaks.

Reisiinfo

Loetud 6173 korda
Kategoorias Reiside pakkumised