Teisipäev, 24 Aprill 2018 09:44

SINGAPUR - INDONEESIA: JAVA + BALI 21.10.2018 - 05.11.2018

Kirjutas
SINGAPUR - INDONEESIA: JAVA + BALI 21.10.2018 - 05.11.2018 Puhkaja OÜ
Elanike arvult suurim islamimaa, lend ühest riigi otsast teise kestab rohkem kui 6 tundi.....ei tulnud meelde - INDONEESIA!
Vulkaanid ja vürtsiaiad Javal. Jumalate saar Bali, kus pea igas kodus on tempel.
 
Teadmiste värskendamiseks oleme ikka hoidnud oma reisivalikus ka sellist klassikaks kujunenud reisi, mille alguses saab kiire pilgu peale heita ka moodsale maailmalinnale Singapurile

HIND:
2620 €  tellimisel kuni 30.04.2018

SAADAVAL KA NAISKOHT

2850 € Tellimisel alates 1.05.2018

Ühese toa lisamaks: XXX

1. päev   21.10    Lend Tallinn – Helsinki - Singapur
Piletite registreerimine 2 tundi enne väljalendu, 19:30. Lubatud pagas - 23 kg reisija kohta + 7 kg käsipagasit. Tallinna lennuväljal läbitakse turvakontroll ja passikontroll.
AY 1032   Tallinn - Helsinki      21:35   22:10
AY 131     Helsinki - Singapur   23:55   16:40 järgmisel päeval

2. päev   22.10     Saabumine Singapuri 
Transfeer hotelli ja puhkus peale pikka lendu.
Majutus 2 ööd hotellis Peninsula Excelsior Hotel 4* (superior room) www.peninsulaexcelsior.com.sg 

3. päev   23.10    Singapuri linnaekskursioon     H
Poolepäevane linnaekskursioonekskursioon (10-14), mille käigus külastatakse Singapuri peamiseid vaatamisväärsuseid: Hiinalinn, Merlioni park, Botaanikaaia orhideeaed ja Marina Bay Sands hotelli Sky Park Observation deck - kõrghoone katuseterrass, millelt avaneb vaade kogu linnale. Ekskursioon sisaldab sissepääsusid Sky Parki ja orhideeaeda.
Peale ekskursiooni vaba aeg omal käel ostlemiseks - jalutamiseks.
Õhtul soovijatega ühine jalutuskäik Marina Bay juurde, kus on mitu uhket valgusetendust (tasuta sissepääs/vaatamine).

4. päev   24.10     YOGYAKARTA – PRAMBANANI tempel     H/Õ
Transfeer lennuväljale. Lend Singapurist Yogyakartasse: 
QZ8103  Singapur  Yogyakarta     11:10 - 12:25 
Peale saabumist 30-minutiline bussisõit sõit Prambanani templitesse. Prambanan on 9. sajandist pärit hinduistlik templikompleks Shiva, Brahma & Vishnu pühamutega. Kõigi templite seintele on nikerdatud Ramayana lugu. Templites kulub kokku tund-poolteist, seejärel tunnine sõit Yogyakarta hotelli. 
Õhtusöök, seejärel Ramayana tantsuetendus, mis kestab poolteist tundi.
Majutus 2ööd hotellis Jogjakarta Plaza 4* (Deluxe Room) www.jogja.pphotels.com 

5. päev   25.10    YOGYAKARTA – BOROBUDUR - CANDIREJO      H/L 
Hommikul Keratoni Palee- sultanite palee, kus elab ka praegune Yogyakarta sultan. Veepalee Taman Sari, mis oli kunagi sultani ja tema naispere meelelahutuskoht oma paleede ja basseinidega. Batiku töökoda-kauplus, kus saab näha, kuidas valmistatakse rahvuslike mustritega batikuid. Javal kaevandatakse hõbedat, seega on siin ka mitmeid hõbedatööstuseid – poode ning külastame neist ühte. 
Lõunasöök ja edasi sõit 42 km kaugusele Magelangi, külastamaks Borobuduri Templit.
9. sajandist pärit Borobudur on maailma suurim Buddhistlik monument ning seda peetakse selle kandi suurimaks vaatamisväärsuseks. Tipust avanevad kaunid vaated Menorehi mäestikule. 
Edasi külastatakse Candirejo külakest - ‘andongi’ ehk traditsioonilise kohaliku hobuvankriga.
Tagasi Yogyakartasse. 

6. päev   26.10     YOGYAKARTA - SURABAYA RONGISÕIT - BROMO      H/L 
Varajane hommikusöök ja kell 6 hotellist Yogyakarta raudteejaama. Kell 7 väljub rong Surabayasse (Sancaka rong - Executive Class) - 4,5 tundi sõitu konditsioneeritud ja laia jalavahega mugavate istmetega vagunis. Rongisõit on võrreldes bussisõiduga kiirem; samuti võimaldab see kogeda kohalikku transporti ja näha kohalikku elu ja maastikke.
Surabayast bussiga Bromosse. Tee peal lõuna kohalikus restoranis.
Bussisõidu pikkus kokku ca 4 tundi sõltuvalt liiklusest; kohalejõudmine Bromosse u. 16 paiku.
Majutus1 öö hotellis Bromo Cottage 2* (Standard Room) www.bromocottages.com 
(Bromo Cottage on lihtne majutus, kuid sealkandis pole paremat võtta. Tagasihoidliku majutuse kompenseerib asukoht ja vaated).

7. päev   27.10     BROMO MÄGI - IJEN      H/Õ
Varahommikul (04.00) sõit Penanjakani, mis on maailma üks eriskummalisemaid maastikke.
Siit 2300m kõrguselt kaldeera servalt paistavad ära mitmed tegevad ja kustunud vulkaanid - Bromo, Batok ja Semeru. Sõit hotellist Penanjakani kestab tunni ja sõidetakse 4WD maastikuautodega. Penajakanis oodatakse ära päikesetõus, sest päikesetõusu ajal on vaade kõige ilusam; edasi sõidetakse maastikuautodega alla kaldeerasse (12km). Bromo mäe jalamile üle liivaluidete minnakse ponidega. (Aastaringselt on päikesetõusu ajal mägedes külm ja sooja vaid 2-5 kraadi). 
Peale hommikust vulkaanilise maastiku külastust sõidetakse tagasi hotelli ja süüakse hommikust. Seejärel pisut privaataega pesemiseks - riiete vahetamiseks ja algab pikk (8 tundi) sõit Ijeni suunas. Teel tehakse paar foto-wc- sirutuspeatust. Viimane 3 km teest sõidetakse maastikuautodega, sest külavehetee on suurele bussile liiga kitsas. 
Majutus 2 ööd ja õhtusöök hotellis Ijen Resort 4* (deluxe room)

8. päev    28.10     IJENI KRAATER     H/L/Õ
Taas varahommikune tõusmine ning kl 5 tunnine sõit maastikuautodega läbi külade, kohvi- ja vürtsiistanduste ning jupikese vihmametsa ülesmäge Paltudingi (1840m), millest algab 4 km pikkune jalgsimatk piki pinnasteed Ijeni kraatri äärele (kõrgusele 2285m). Kraatri järskude seinte vahel kraatri sees on 250m sügavusel suitsev väävlijärv. Kohalikud kaevandusetöölised tassivad järve äärest kaelkookudega bambuskorvides üles 90-kiloseid koormaid tahkunud väävliga. Järve kaldal voolavad oranzid väävliojad, suits ja väävlihais- pilt otsekui põrgu eesväravast.
(See käik ei sobi kõndimisraskustega reisijatele. Samas kiiret ei ole ja igaüks saab 4 km läbida sobivas tempos ning teha puhkepause. Ja kui kuidagi ei jõua, siis saab alati ümber pöörata ja tagasi alla minna. Eksimisvõimalust ei ole, sest üles-ja-alla on 1 tee ja algus-ja-lõpp samas kohas.).
Lõunaks (ca. 11-12) jõutakse tagasi hotelli. Lõunasöök, pealelõunal aeg nautida hotelli maalilist ümbrust või puhata basseini ääres. Õhtusöök.

9. päev   29.10     IJEN - BALILE: BEDUGUL - UBUD     H/L
Kell 7 algab sõit Bali suunas. Pool tundi hotellist ümberistumiskohta ja siis teine pool tundi Ketapangi sadamasse. Tund praamisõitu Javalt Balile. Balil saabutakse Gilimanuki – Bali Läänesadamasse. Sõit saare lõunaotsa Ubudisse Beduguli kaudu; maalilisel teel tehakse mõned pildistamispeatused.
Bedugul on kaunis mägiküla 850 m kõrgusel mägedes. Siin on ilus veejumalannale Dewi Danule pühendatud tempel Ulun Danu. Lõunasöök. Seejärel jätkub sõit Ubudisse.
Majutus 2 ööd hotellis Ananda Cottage 3* (Standard Room) www.anandaubud.com 

10. päev   30.10     UBUD – KINTAMANI - BESAKIH       H/L 
Kogupäevaekskursioon Bali Idaosas. Maalilised terrass-riisipõllud. Kintamani fotopeatus- siin on vaated Baturi mäele ja selle kraatrijärvele. Edasi mööda kraatri äärt Besakih Templissee, mida tuntakse Bali ematemplina ja mis asub püha Agungi mäe nõlval; see on Bali kõige suurem ja kaunim templikompleks. 
Lõunasöök. Rendangi küla, kus külastatakse Kerta Gosat, 18.sajandist pärit kohtusaali. Tagasiteel Ubudisse käiakse läbi Ubudi turult. Viimasena Puri Saren Agung,Ubudit 1917 aastani valitsenud kuningliku perekonna residents (väljaspoolt).

11. päev    31.10     UBUD – NUSA DUA     H
Hommikul külastatakse Ubudis Ahvimetsa ja –templit (u. 45 min....1 tund). Seejärel 45 min sõitu 17 sajandist pärit Taman Ayuni Templisse, kus on vallikraaviga ümbritsetud “saarekese” peal 3 terrassi palvekohtade ja paviljonidega. 
Viimasena Tanah Lot Tempel, mis on ilmselt Bali tuntuim tempel. Templeid on kokku 7- mõned kaljusaartel, teised vee ääres. 
Seejärel sõit rannahotelli, kuhu jõutakse kl. 14 ajal ja algab rannapuhkus.
Majutus 4 ööd hotellis:
AYODYA RESORT 5* (deluxe room) www.ayodyaresortbali.com  Nusa Dua rannas

12 - 14.päev    1-2-3.11      RANNAPUHKUS hommikusöökidega    H

15. päev   4.11      DENPASAR - HONG KONG     H
Rannapuhkus kuni 15:00. Seejärel transfeer Denpasari lennuväljale. Algab kodutee:
KA 361 Denpasar Hong Kong 18:45 – 23:35

16. päev   5.11     HONG KONG - HELSINKI - TALLINN
AY 100   Hong Kong   Helsinki   00:45 – 05:25
AY 1011 Helsinki        Tallinn     07:30 – 08:00

HIND SISALDAB:
- Finnairi ja Cathay Pacificu lennud Tallinn – Helsinki - Singapur ja Denpasar – Hong Kong – Helsinki – Tallinn (pagas 23 kg)
- Air Asia lend Singapur – Yogyakarta (pagas 20kg)
- Rongisõit konditsioneeritud vagunis Yogyakartast Surabayasse
- Transport konditsioneeritud turistibussiga; bussi parkimistasud ja teemaksud
- Maastikuauto- ja ponisõit Bromo mäe ekskursioonil
- Praamisõit Ketapangist (Javal) Gilimanuki (Balil)
- Ekskursiooniprogramm ja KÕIK PROGRAMMIS MÄRGITUD KÜLASTUSTE SISSEPÄÄSUTASUD
- Majutus 1 koht 2-kohalisest toast ülaltoodud hotellides
- Hommikusöögid 13 hommikul
- Programmis toodud lõunasöögid (5) ja õhtusöögid (3)
- Kohalik inglise keelt kõnelev giid
- Eesti reisisaatja sihtkohas, kes tõlgib ekskursioonid eesti keelde

HINNALE LISANDUB:
- Joogid lõuna-ja õhtusöökide juurde
- Reisikindlustus
- Jootrahad (u. 20-25€)

Müüme oma reisidele ka üksikuid nais- ja meeskohti eeldusel, et samale reisile registreerib teine samast soost reisija, kes on nõus majutust jagama.

Nais/meeskohtasid saab tellida kuni 65 päeva reisi väljumiseni. Kui reisi väljumiseni on jäänud vähem kui 65 päeva, siis enam uusi nais/meeskohtade tellimusi esitada ei saa, vaid uus üksikkoht tuleb osta koos ühese toa lisatasuga. Küll saab 65 -21 päeva reisini tellida nais/meeskohtasid neile reisidele, kus mõni naine/mees on juba reisikaaslase ootel.

Kui 21 - 30 päeva (sõltuvalt reisist) enne reisi pole reisile registreerinud teist samasoolist reisijat, kes sooviks majutust jagada, tagastab reisikorraldaja reisijale kogu ettemaksu ja tühistab tellimuse VÕI reisija tasub ühese toa lisamaksu ja reisib üheses toas.

Reisiinfo

Loetud 3734 korda
Kategoorias Reiside pakkumised

Jäta kommentaar